Motoráčkem na pouť do Týna nad Vltavou po trati 192

Motoráčkem na pouť do Týna nad Vltavou po trati 192 Motoráčkem na pouť do Týna nad Vltavou po trati 192

Dne 21. června 2015 vyjede na osiřelou trať z Číčenic do Týna nad Vltavou opět vlak. České dráhy a spolek Vltavotýnská lokálka totiž pořádá nostalgické jízdy motorového vozu pro veřejnost. Po dlouhé době se tak nabízí možnost projet se železným ořem malebnou vltavotýnskou krajinou, kudy již osobní vlaky téměř rok a půl nejezdí. Celkem pojedou na týnské lokálce 4 spoje, přičemž první zahájí jízdu už v Protivíně a poslední tam svou jízdu ukončí. V Číčenicích budou zajištěny přestupy na vlaky ze všech směrů.

Akce je určena nejen pro zájemce o železnici, ale zejména pro rodiny s dětmi, jež mohou s rodiči strávit bezstarostný den plný pohody a zábavy. O nejmenší z cestujících se bude starat “hrajvedoucí”. Děti se mohou těšit na pestré omalovánky, kvízy a soutěže. Ve vlaku bude instalována pojízdná fotovýstava a na konečné stanici v Týně nad Vltavou bude možnost prohlídky stanoviště strojvedoucího, což bude zajisté nejen dětmi vyhledávaná kratochvíle. Nostalgické jízdy se konají v den pořádání tradiční pouti v Týně nad Vltavou, jež nabídne kromě pouťových dobrot také mnoho atrakcí pro děti i dospělé. V případě hezkého počasí přijde určitě vhod i nově opravená městská plovárna. Událost najdete i na Facebooku, kde se o ní můžete zmínit svým přátelům :)

Zpáteční jízdenka z Číčenic do Týna nad Vltavou pro dospělého přijde na 100 Kč, pro dítě a studenta na 60 Kč. Pro rodinu se vyplatí rodinná zpáteční jízdenka za 250 Kč. Cyklisté jsou ve vlaku vítáni.Jízdní řád, celý přehled jízdného a další informace včetně možnosti koupit si jízdenku předem v eShopu najdete na www.vltavotynskalokalka.cz.

Akce ve vlaku

Přidat do mého kalendáře Protivínsko
Copyright 2015 - 2024 | All Rights Reserved -- info@protivinsko.cz | login